Baráž o hokejovú Slovnaft extraligu mužov - prvý zápas

23.03.2009 Celý región

HK Spišská Nová Ves - SkiPark MHK Kežmarok 3:2 (1:2, 1:0, 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 18. Hamrák, 29. Hamrák (Vartovník), 42. Vartovník (Hamrák) - 4. Slaninák (R. Gavalier), 18. Bednár (Brincko, Brejčák),
Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše Drotár (Kežmarok) 5+DKZ za údery do hlavy a krku
rozhodovali: Kubuš - Orolin, Snášel
3200 divákov

HK Spišská Nová Ves: M. Laco - Hrehorčák, Čintala, Petruk, Gurčík, J. Magdoško, Borovský - Vávra, Heizer, Staroň - J. Voskár, L. Hudáček, Smotrila - Vartovník, Hamrák, Prokop
Kežmarok: Klempa - R. Gavalier, Bartoň, D. Brejčák, Brincko, R. Sadiki, Jelínek - P. Svitana, Slaninák, V. Žemba - Bednár, Šechný, M. Drotár - Škovira, Palovčík, P. Segľa

Úvod prvého barážového zápasu patril hosťom, ktorí sa už v 4. minúte strelou po ľade ujali vedenia. Zápas mal od začiatku dobré tempo a nasadenie. Pri pozornom bránení mužstiev bolo gólových šancí poskromne. Hostia udreli druhýkrát v 18. minúte, pri presilovke Bednárom. Ešte v tej istej minúte domáci Hamrák dal prvý "barážový" gól Spišiakov. V druhej tretine začali domáci veľmi aktívne, častejšie sa hralo na polovici súpera, z čoho rezultoval vyrovnávajúci gól Hamráka. Zápas naberal na obrátkach, domáci hrali bez rešpektu a diváci tlieskali. Nadšene a dobre hrajúci Spišiaci pridali z presilovky víťazný gól. Snaha Kežmarku v závere bola evidentná, ale na domácich to nestačilo.

Marian Horváth, tréner Spišskej Novej Vsi: "V úvode sme dostali dva góly, ale kontaktným zásahom Hamráka sme sa vrátili do zápasu. Dobre sme korčuľovali, napádali súpera a najmä výborne sme bojovali. Diváci videli dobrý, dramatický hokej, s naším víťazným gólom. "
Vladimír Klinga, tréner Kežmarku: "Začali sme dobre, avšak postupne sme prestali korčuľovať. To domáci využili a práve nasadením, väčšou aktivitou nás predčili a dali víťazný gól. V druhom zápase musíme oveľa aktívnejšie hrať od začiatku až do konca. "

HK AquaCity ŠKP Poprad - ŠHK 37 Piešťany 9:2 (0:1, 6:1, 3:0) - stav série 1:0
Góly: 25. Lapšanský (Rataj), 29. Rataj (Lapšanský, A. Kroták), 30. M. Lukáč (Jarolín, Weissmann), 31. Fabian (Rataj), 32. M. Lukáč (Jarolín, Weissmann), 40. O. Malinský, 46. Jarolín (D. Buc), 52. Fabian (Rataj, A. Kroták), 56. Fabian (Jarolín) - 15. D. Rosa (M. Horský), 38. R. Sýkora (Rybárik, P. Učeň)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: D. Skokan (Poprad) na 5+DKZ za úder do hlavy
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Ország - Korba, Smrek
2580 divákov

Poprad: Melicherčík - Fabian, Kasík, Michal Segľa, Dora, J. Brejčák, O. Malinský, M. Gavalier, Vojsovič - Lapšanský, Rataj, A. Kroták - Weissmann, Jarolín, M. Lukáč - M. Bartánus, R. Stantien, D. Buc - Mlynarovič, Holečko, D. Skokan
Piešťany: J. Ondrejka (31. Kubo) - Blaško, Bučka, Klučár, Hanka, J. Kořínek, A. Kolník, M. Kováč, Kopejtko - Mar. Mihálik, R. Kolník, Haring - Chylo, M. Horský, Otčenáš - R. Sýkora, P. Učeň, Rybárik - D. Rosa, Greň, Fedor

Kým pre Piešťany je baráž veľkým úspechom, pre Poprad naopak, veľkou potupou. "Kamzíci" v retrodresoch začali aktívne a hosťujúci brankár Ondrejka bol v stálom ohrození. Šance Fabiána i Krotáka zostali nevyužité a tak prišiel zákonite trest. V 15. minúte ušiel z polovice ihriska Rosa a hostia prekvapujúco viedli. Od 17. minúty hrali Piešťany päťminútovú presilovku, ale bez efektu. V druhej tretine sa však obraz hry zmenil. Domáci hrali s veľkým nasadením, gólovou šnúrou ešte do konca tretiny otočili výsledok na 6:2 a tým bolo o zápase v podstate rozhodnuté. Gólový účet poslednej tretiny načal Jarolín. V 52. minúte využil presilovku tvrdou strelou Fabián. Zdecimovaní hostia dokonca inkasovali aj deviaty gól pri vlastnej výhode o dvoch hráčov, ale túžobnej desiatky sa diváci nedočkali.

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: "Z nášho pohľadu bola prvá tretina trochu nervózna. Pri našom tlaku sme urobili chybu a dostali gól. Dôležitý moment bol, že sme ustáli päťminútové oslabenie pri vylúčení Skokana. Po tvrdých slovách v kabíne sme boli od druhej tretiny pánmi na ľade a bolo otázkou času, ako bude narastať skóre. Verím, že naša séria bude tak pokračovať aj naďalej. "
Milan Klement, tréner Piešťan: "S Popradom sme hrali s rešpektom, ten má predsa svoju silu. Pre zranenie niektorých našich hráčov sme sa nemohli dôkladne pripraviť na tento zápas. Prvá tretina sa nám vydarila, vyšiel nám rýchly brejk a hrali sme to, čo sme si povedali. Druhá tretina, keď domáci na to šliapli, vlastne rozhodla o všetkom. Sme radi, že sme nedostali desiatku. "